Ergin KÜLÜNK

İnanç Der Yönetim Kurulu Üyesi

  1. Uluslararası Ticaret Kongresi Konuşma Metni

Hayırlı günler değerli arkadaşlar, İNANÇ DER Derneğimizin tertiplemiş olduğu Dış Ticaret Kongremizin 5.sine hoş geldiniz. Rahmetli babam Muhammed Külünk, Sevgili kardeşim Murat Yavuz’un babası rahmetli Asım Yavuz Beyin hatırasını yâd etmede bu şirketler grubunun çalışanları olarak elimizden gelen gayreti gösterdiğimizin farkındasınız umarım. Bizim ailemiz; ticaret ile beraber, yanında AR-GE’sini ve sosyal sorumluluk projelerini de beraber götürmeye gayret ediyor. Bugüne kadar bu alanda yaptıklarımız bunların en önemli örnekleridir diye düşünüyorum. Rahmetli babam Muhammed Külünk bir askerdi, Başçavuştu ve Metin Beyin söylediği gibi biz o yaşarken, onun yanında askerce yaşadık. İyi ki öyle yaşamışız. Çok şeyler aldık çok şeyler öğrendik. İş disiplinini, çalışma azmini, gayreti, sabrı ve mesai merhumunun ne olduğunu ondan öğrendik.


Tabi bu arada rahmetli amcam Abdurrahman Külünk’ten de bahsetmem lazım. Çünkü biz üç kardeşin hayatlarının çok önemli bir döneminde rahle-i tedrisinde olmak gibi bir fırsat yakaladık, bakkal Abdurrahman amcadan çok şey öğrendik. Onun bize öğrettiği en güzel şeylerden bir tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Derdi ki: “Uşaklar, düşmanın anasını çalışmak ağlatır.” Evet arkadaşlar, “düşman” istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz, düşmanın anasını çalışmak ağlatır.

Biz çalışıyoruz, çalışmaya gayret ediyoruz. Siz vefakâr, cefakâr iş arkadaşlarım, mesai arkadaşlarım bu çalışmanın en güzel örneğini sergilemeye gayret ediyorsunuz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Analarınıza babalarınıza ölmüşlere rahmet diliyorum, sağ olanlara selamet diliyorum. Muhabbetlerimle.

Joomla Template - by Joomlage.com