Nejdet Külünk Kimdir?

İş hayatına çocuk denecek yaşta İstanbul’da Fındık Satışı ve Bakkal Çıraklığı ile başlayan KÜLÜNK, 1973 yılında Gümrük Komisyonculuğu mesleğine adım atar, 1984 yılında İnanç Gümrükleme bürosunu kurar, halen aynı mesleki formasyon içinde Deniz-Hava-Kara Taşımacılığı, Sigorta Acenteliği, Ajans Hizmetleri,Eğitim Hizmetleri ve devam etmekte olan İnanç Dış Ticaret Hizmetleri Grubunun Yönetim Kurulu üyeliğini yapmaktadır.

Siyasi Hayatına göz atacak olursak 1974 Milli Selamet Partisi Fatih Gençlik Kolları Başkanlığı 1976-1980 Milli Selamet Partisi İstanbul Gençlik Kolları Bşk. Yrd., 1984 Refah Partisi İstanbul İl II. Başkanı, 1987 Refah Partisi 1. Bölge Milletvekili Adayı, 1989 Fatih Belediye Başkan Adayı, 1994 Fazilet Partisi Milletvekili Adayı. 32 yıllık zaman içerisinde Türkiye’nin hemen hemen bütün illerinde ve ilçelerinde konferans ve irşat çalışmalarında bulunmuştur.

Sosyal Hayatında ise Müsiad ilk üyelerinden olup, Güneysu Derneği Üyesi, Gümrük Müşavirleri Derneği Üyesi, Rize Vakfı, İnanç Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaş ve Dayanış Derneği Kurucusu ve Başkanı ve Basiad Üyesidir.

Güneş Bizimle Geliyor, (Günlük), Git Tenhada Ağla, Yusuf Kılınan Yürek (Şiir Kitabı), Mağarada mum (Şiir Kitabı), Köylünün Notları (Makaleler), Çoban Çeşme (Makaleler) ve son olarak Baba Yüreğin Nerede (Makaleler)  olarak yayınlanmış toplam 7 eseri bulunmaktadır. Yayınlanması beklenen 8. kitabı  basım aşamasındadır.

Nejdet KÜLÜNK’ün sportif alandaki faaliyetleri ise amatör kulüplerden İskenderpaşa Spor Kulübünde kalecilik, Diyarbakır Ortaokulu 3 yıl Voleybol, Futbol, Basketbol takımlarında oyunculuk yapmıştır. Hobileri arasında kitap okumak, olayları gözlemleyip takdir edilecek analizler çıkarmak, anlayıp idrak ettiklerini kamunun ihtiyacına sunmak vardır.
http://www.nejdetkulunk.com/

Joomla Template - by Joomlage.com